Read Spider-Man: Mavi by Jeph Loeb Free Online


Ebook Spider-Man: Mavi by Jeph Loeb read! Book Title: Spider-Man: Mavi
The author of the book: Jeph Loeb
Language: English
Format files: PDF
The size of the: 9.68 MB
Edition: Marmara Çizgi
Date of issue: 2012
ISBN: No data
ISBN 13: No data

Read full description of the books Spider-Man: Mavi:

Bu, iki insanın birbirlerine nasıl aşık olduklarının hikayesi. Ya da daha doğrusu az kalsın birbirlerine aşık olamamalarının hikayesi. Örümcek Adam'ın hayatına hoş geldiniz. İyiden önce kötü. Ne kadar da şaşırtıcı! İşte bu yüzden, hayallerinin kızına ulaşmak için Green Goblin, Rhino, iki Vulture ve bunların hepsini gölgelerin içinden kontrol eden gizemli bir adamdan oluşan tehditlere karşı göğüs germek zorunda kalıyor.

Jeph Loeb ve Tim Sale'den oluşan Eisner Ödüllü ikiliye, Örümcek Adam'ın ilk aşkı Gwen Stacy hakkında anlattıkları bu hikâyede katılın. Örümcek Adam'ın, Mary Jane Watson'ın ilk defa ortaya çıkmasıyla birlikte heyecanı yukarılara doğru tırmanan hayatındaki çok önemli bir ana tanıklık edin. Her şey iyiye gitmeye başlamışken nasıl tepetaklak olduğunu görün.

Read Ebooks by Jeph LoebRead information about the author

Ebook Spider-Man: Mavi read Online! Joseph "Jeph" Loeb III is an Emmy and WGA nominated American film and television writer, producer and award-winning comic book writer. Loeb was a Co-Executive Producer on the NBC hit show Heroes, and formerly a producer/writer on the TV series Smallville and Lost.

A four-time Eisner Award winner and five-time Wizard Fan Awards winner (see below), Loeb's comic book career includes work on many major characters, including Spider-Man, Batman, Superman, Hulk, Captain America, Cable, Iron Man, Daredevil, Supergirl, the Avengers, and Buffy the Vampire Slayer, much of which he has produced in collaboration with artist Tim Sale, who provides the comic art seen on Heroes.Ebooks PDF EpubAdd a comment to Spider-Man: Mavi
Read EBOOK Spider-Man: Mavi by Jeph Loeb Online free

Download PDF: spider-man-mavi.pdf Spider-Man: Mavi PDF