Read Tatlı Yalan by Jamie McGuire Free Online


Ebook Tatlı Yalan by Jamie McGuire read! Book Title: Tatlı Yalan
The author of the book: Jamie McGuire
Language: English
Format files: PDF
The size of the: 6.40 MB
Edition: Yabancı Yayınları
Date of issue: July 24th 2015
ISBN: No data
ISBN 13: No data

Read full description of the books Tatlı Yalan:

Bir Maddox erkeği severse, bu sonsuza kadardır. Ama ya ilk aşkı siz değilseniz?

Kendini beğenmiş, katı ve acımasız Thomas Maddox, istihbarat bürosunun sahip olduğu en iyi ajandı. Ne kadar hayat kurtarmış olursa olsun, bir tanesi için eli kolu bağlıydı: Küçük kardeşi Travis hapis cezasıyla karşı karşıyaydı. Travis’in tek kurtuluş şansı mafyayla olan sıra dışı bağıydı. Thomas, kardeşi Travis’i kurtarabilmek için FBI ile bir anlaşma yapmıştı.

Liis Lindy işiyle evli, inatçı ve cüretkâr bir FBI ajanıydı ve her nasıl oluyorsa Thomas’ı yumuşatabilen tek kişiydi. Bu da onu Thomas’a eşlik edecek ideal kişi haline getiriyordu. Bir çift gibi görünerek Travis ve Abby’nin bir plajda yapılacak yemin tazeleme törenine katılacak ve Travis’e artık FBI için çalışması gerektiği haberini vereceklerdi. Fakat görevleri sona erip de artık rol yapmalarına gerek kalmadığında ne olacaktı?

Maddox Kardeşler serisinin bu ikinci kitabında, gizemli Thomas Maddox’un dünyasını tanıyacak ve bu anlaşılması güç adamın ilk aşkı olmasa bile son aşkı olmanın ne kadar güzel olabileceğini göreceğiz.

Read Ebooks by Jamie McGuireRead information about the author

Ebook Tatlı Yalan read Online! Jamie McGuire was born in Tulsa, Oklahoma. She attended Northern Oklahoma College, the University of Central Oklahoma, and Autry Technology Center where she graduated with a degree in Radiography.

Jamie paved the way for the New Adult genre with the international bestseller Beautiful Disaster. Her follow-up novel, Walking Disaster, debuted at #1 on the New York Times, USA Today, and Wall Street Journal bestseller lists in all four categories. Beautiful Oblivion, book one of the Maddox Brothers series, also topped the New York Times bestseller list, debuting at #1. In 2015, books two and three of the Maddox Brothers series, Beautiful Redemption and Beautiful Sacrifice, respectively, also topped the New York Times, as well as a Beautiful series novella, Something Beautiful. In 2016, Beautiful Burn made an appearance on the New York Times and USA Today, and was also named iBooks' Romance Book of the Year. The same year, A Beautiful Funeral also topped the New York Times bestseller list.

Novels also written by Jamie McGuire include: apocalyptic thriller and 2014 UtopYA Best Dystopian Book of the Year, Red Hill; the Providence series, a young adult paranormal romance trilogy; Apolonia, a dark sci-fi romance; and several novellas, including A Beautiful Wedding, Among Monsters, Happenstance: A Novella Series, and Sins of the Innocent.

Jamie is the first indie author in history to strike a print deal with retail giant Wal-Mart. Her self-published novel, Beautiful Redemption hit Wal-Mart shelves in September, 2015.

Jamie lives in Steamboat Springs, Colorado with her husband, Jeff, and their three children.

Find Jamie at www.jamiemcguire.com or on Facebook, Twitter, Google +, and Instagram.


Ebooks PDF EpubAdd a comment to Tatlı Yalan
Read EBOOK Tatlı Yalan by Jamie McGuire Online free

Download PDF: tatl-yalan.pdf Tatlı Yalan PDF